SAP Hybris Marketing

SAP Hybris Marketing

Müşteriler artık ürün almadan önce birçok kanaldan sizinle iletişime geçiyor. Belki önce arkadaşlarına soruyor, sosyal medyada size dair yorumları okuyor, web sayfanızı ziyaret ediyor, rakip ürünlerle kıyaslama yapıyor, satış sonrası hizmet kalitesini araştırıyor, facebook hesabınızı kontrol ediyor, call center’ınızı arıyor v.b.

Dijital teknoloji ile birlikte firmaların iş yapma biçimi tamamen değişti. Müşterilerin tüketim hareketlerine göre değil, davranışlarına göre analizler ve önerilerin gerekliliği ortaya çıktı.

İşte bu noktada SAP Hybris Marketing gerçek zamanlı müşteri deneyimi sunarak müşterileri daha iyi anlamanızı sağlıyor.

SAP Hybris Marketing bunu farklı kanallardan ulaşan verilere göre müşterinin ayak izini ortaya çıkartarak başlatıyor.

Ayak iznine göre kompleks davranışşal, coğrafik ve demografik segmentler hazırlayarak müşteri ses rengini ortaya çıkartıyor.

HANA altyapısı sayesinde yüksek hızda veri keşfi (data insight) imkanı sağlayan Hybris Marketing çok daha kolay yönetilebilir, izlenebilir kampanya otomasyon aracı sunuyor.

Kampanya otomasyonu ile müşteriye özel öneriler sunabiliyor. Öneriler önceden tanımlı statik olduğu gibi istatiksel metotlar kullanılarak dinamik olarak müşterinizin karşısına çıkabiliyor.

SAP CRM’in ilk çıktığı 2000’lerden bu yana satış ve satış sonrası süreçlerin implementasyon projelerinde yer alan ekibimiz pazarlama birimin isteklerini biraz SAP CRM biraz da SAP BI kullanarak karşılamaya çalıştı. Hybris Marketing olmadan ortaya konulan çözümlerin sınırlarıni tecrübe eden Voyacon sizlere Hybris Marketing ile hem on-prem hem de cloud platformunda yine yüksek kalite danışmanlık hizmeti sunmaktadır.